ETO liitus EXPRA-ga

EXPRA-ga (Laiendatud Tootjavastutuse Allianss) liitusid kaks uut liiget – VAL I PAK Belgiast ja ETO Eestist. EXPRA on katusorganisatsioon mis liidab pakendijäätmete kogumise ja taaskasutusega tegelevaid organisatsioone. EXPRA liikmete omanikud on pakendiettevõtted. EXPRA liikmed toimivad kasumi mitte jagamise põhimõttel. EXPRA-ga on tänaseks liitunud 23 ettevõtet Euroopast, Kanadast ja Lähis-Idast.

“EXPRA-ga liitumine annab ETO-le võimaluse kogemuste vahetamiseks ja koostööprojektide ellu viimiseks teiste riikide sarnaste organisatsioonidega. Loodame seeläbi tõsta oma klientidele pakutavate teenuste kvaliteeti” ütles ETO juhataja Siret Kivilo.

William Vermeir, EXPRA president, ütles “uute liitujate abil paraneb EXPRA võime esindada pakendiettevõtete seisukohti euroliidu otsustajate tasandil. See on vajalik just praegu kui toimub Ringlusmajanduse paketi ette valmistamine ja arutelu”.

Joachim Quonden, EXPRA tegevdirektor, rõhutas et “ajal kus nõuded taaskasutusele kasvavad on väga oluline võimalus õppida sarnaste organisatsioonide tegemistest teistes riikides”.

EXPRA liikmed koguvad ja taaskasutavad üle 18 miljoni tonni pakendimaterjali igal aastal ja pakuvad teenust üle 200 miljonile inimesele.

Scroll to Top